Keräsin kymmenkunta panttipurkkia tien vierestä, noin 1,5€. Itse en käynyt ruokakaupassa, mutta arviolta 20€ sinne taas meni.
Kyllä ruokaa voi tehdä halvastikin, mutta kun tulot on euron luokkaa /pv, ei sillä juuri mitään osteta.
Ruokaan menee rahaa ihan hirveesti!